בס״ד

בס״ד

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם >>

קלנועית זוגית

כיף לנסוע בזוג ולגלות מקומות חדשים.

ככל קלנועיות הופכים פופולריים יותר, היצרנים החלו להציע מגוון רחב יותר של אפשרויות שיתאימו לצרכים שונים. סוג אחד של קלנועיות שצבר פופולריות בשנים האחרונות הוא קלנועית זוגית.  אז מדוע קלנועיות אלו הפכו לפופולריים כל כך ומה היתרונות שהם מציעים על קלנועיות יחיד או קלנועיות קטנות ומתקפלות.

מה זה בכלל קלנועית זוגית וגדולה?

קלנועית זוגית היא סוג של קלנועית ניידות שנועדה להוביל שני נוסעים בו זמנית. קלנועיות אלו הן בדרך כלל גדולים וחסונים יותר מקלנועית מסורתיים עם ישיבה יחידה, הקלנועית הזוגית מגיע לרוב עם מסגרות רחבות יותר, מנועים גדולים יותר ויכולות משקל גבוהות יותר. קלנועיות זוגיות יכולים להיות תלת גלגלים או ארבעה גלגלים, תלוי בדגם, הן פתרון מושלם בתור כלי רכב מרכזי בבית, במחיר אטרקטיבי ונגיש יותר מרכב רגיל. לקוחות רבים מוצאים את הקלנועית הזוגית כפתרון מושלם להיתנידות ירוקה וחסכונית בסביבה הקרובה לבית.

מדוע קלנועיות זוגיות כו פופולריים בישובים מסויימים?

ישנן מספר סיבות מדוע קלנועיות זוגיות הפכו לפופולריים כל כך בשנים האחרונות. אחת הסיבות העיקריות היא שהם מציעים דרך נוחה לזוגות או חברים לטייל יחד. במקום שאדם אחד ירכב על קלנועית בנפרד, שניהם יכולים לרכוב יחד על אותו קלנועית. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור זוגות מבוגרים שעלולים להתקשות לנסוע מרחקים ארוכים בעצמם ומבוגרים שצריכם מטפלת צמודה שיכולה לנסוע איתם יחד לסידורים, או סתם לקחת א הנכדים והילדים לנסיעה בסביבה.סיבה נוספת היא שהם מציעים קיבולת משקל גבוהה יותר מאשר קלנועיות לאדם אחד המשמעות היא שהם יכולים לשמש אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר, או שצריכים לשאת איתם תיקים או ציוד כבד.

קלנועית זוגית בראשית אקספלור צילום אחורי
בראשית אקספלור אדומה

היתרונות של קלנועיות זוגיות

א. נוחות מוגברת: קלנועיות זוגיות מעוצבים עם מושבים גדולים יותר ומסגרות רחבות יותר, המספקים יותר מקום ונוחות מוגברת לנוסעים, לרוב הן היו בעלות קפיצים ובולמי זעזועים, גלגלי אוויר גדולים, שיספקו לנו ביטחון ובטיחות.

ב. יציבות משופרת: המסגרת הרחבה יותר והגודל הגדול יותר של קלנועיות זוגיות מספקים גם יציבות מוגברת, מה שיכול להועיל במיוחד לאנשים שמתקשים באיזון.

ג. כושר נשיאה גדול יותר: קלנועיות זוגיות הם בעלי כושר משקל גבוה יותר מאשר קלנועיות קטנות, מה שאומר שהם יכולים לשאת משקל רב יותר מבלי להתפשר על יציבות או בטיחות.

ד. נוחות: רכיבה עם חבר או בן זוג יכולה להיות חוויה מהנה, ויכולה לספק הזדמנות לבלות זמן איכות ביחד.


דברים שיש לקחת בחשבון בקניית קלנועיות זוגיות

אם אתה שוקל לקנות קלנועיות זוגיות, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

א. גודל ומשקל: קלנועיות זוגיות גדולים וכבדים יותר מקלנועית ליחיד מסורתיות, כך שתצטרך להבטיח שיש לך מספיק מקום לאחסן ולהוביל את הקלנועית שלך.

ב. חיי סוללה: לקלנועיות זוגיות יש סוללות גדולות יותר כדי להפעיל את המנוע הגדול יותר ולעלות משקל. ודא כי חיי הסוללה מספיקים לצרכים שלך.

ג. שטח: קחו בחשבון את השטח שבו תיסעו. אם תשתמש בקלנועית שלך בשטח לא אחיד או גבעות, ייתכן שתצטרך קלנועית עם מנוע חזק יותר ובעלת תכונות המתאימות לתווי שטח המיועד.

ד. מחיר: קלנועיות זוגיות הם בדרך כלל יקרים יותר מקלנועיות מתקפלות. ודא שאתה יכול לעמוד בעלות לפני ביצוע הרכישה


כיצד לשמור על הקלנועית שלך לאורך שנים

הגן על הקלנועית מפני פגעי מזג האויר

חשיפה לפגעי מזג האוויר עלולה לגרום נזק לקלנועית המתקפלת שלך. הגן עליה מפני גשם, שלג וטמפרטורות קיצוניות על ידי אחסונה במקום מקורה כאשר אינה בשימוש. אם אתה חייב להשאיר אותה בחוץ, השתמש בכיסוי באיכות גבוהה עמיד למים כדי להגן עליה מפני פגעי מזג האוויר.

בדוק את הסוללה

הסוללה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בקלנועית לשני בוגרים שלכם, לכן חשוב לבדוק אותה באופן קבוע כדי לוודא שהיא פועלת כראוי. הקפידו לטעון את הסוללה לפי הוראות היצרן והימנעו מטעינת יתר, שכן הדבר עלול לגרום לנזק בחלק מדגמי הקלנועיות לדגמים המתקדמים יותר יש מנגנון פריקה אוטומטי אשר מפסיק להזרים חשמל לסוללה לאחר שהסוללה טעונה במלואה. מומלץ לרכוש בוחן סוללות כדי לבדוק את המתח והקיבולת של הסוללה אם לא נסעתם על הקלנועית במשך זמן ממושך או אם הסוללה כבר לא מספקת את הביצועים שהיא אמורה לבצע.

אחסון הקלנועית כראוי

כאשר אינך משתמש בקלנועית הסגורה, חשוב לאחסן אותה במקום בטוח ומאובטח. באופן אידיאלי, כדאי לאחסן אותה באזור מקורה, כגון מוסך או סככה, שם הוא מוגן מפני פגעי מזג האוויר. אם אין לכם גישה לשטח מקורה, שקול להשקיע במחסן אחסון או חופה שיכולים לספק הגנה מפני השמש והגשם,ואם לא מתאפשר לך למצוא מקום שכזה, נסו לעטוף את הקלנועית בצורה כזו שלא תפגע, ותחנו את הקלנועית הזוגי על הגבהה מסוימת שלא יזרום ללא הפסקה גשם על הגלגלים.

הגן מפני גניבה

למרבה הצער, קלנועיות יכולות להוות מטרה לגנבים, ולכן חשוב לנקוט בצעדים כדי להגן על הקלנועית שלך מפני גניבה. הקפד לנעול אותה כאשר אתה לא משתמש בה, ושקול להשקיע במכשיר מעקב או מערכת אזעקה. ייתכן שתרצה גם לשמור רישום של המספר הסידורי ופרטים מזהים אחרים למקרה שהקלנועית שלך תייגנב.

בדוק קבוע את הבלמים

הבלמים בקלנועית הזוגית שלך הם קריטיים לבטיחות, לכן חשוב לבדוק אותם באופן קבוע. ודא הבלמים תקינים וכי הקלנועית עוצרת כהלכה. אם אתה מבחין בבעיות כלשהן בבלמים, הקפד לתקן או להחליף אותם על ידי איש מקצוע, לרוב הקלנועיות בישראל יש ברקס אלקטרו מגנטי אשר עוצר בצורה מידית את הקלנועית ברגע שעוזבים את מצערת הנסיעה.

שמור עליה נקיה

שמירה על ניקיון קלנועית הזוגית שלך חשובה לא רק מסיבות אסתטיות, אלא היא גם יכולה לסייע במניעת נזקים מלכלוך ופסולת. הקפד לנקות את הקלנועית שלך באופן קבוע, באמצעות מברשת רכה או מטלית כדי להסיר לכלוך או פסולת או כתמי שמן ובוץ. ניתן גם להשתמש במים וסבון עדינים כדי לנקות את הגוף והגלגלים, אך הקפידו להימנע מלהגיע מים ליד הסוללה או רכיבים חשמליים אחרים.

בדוק את הצמיגים

הצמיגים בקלנועית הנייד שלך הם מרכיב נוסף שחשוב לבדוק באופן קבוע. ודא שהצמיגים מנופחים כהלכה ושאין חתכים, קרעים או פנצ'רים בגומי. אם אתה מבחין בנזק כלשהו, הקפד להחליף את הצמיגים בהקדם האפשרי כדי למנוע תאונות או נזק נוסף לקלנועית.

בחר את הכיסוי הנכון

אחת הדרכים החשובות ביותר להגן על קלנועית הניידות שלך היא על ידי כיסויו כאשר הוא אינו בשימוש. כיסוי טוב יגן על הקלנועית שלך מפני פגעי מזג האוויר, כמו גשם, שמש ורוח, כמו גם מפני אבק ופסולת. בבחירת כיסוי, ודא שהוא בגודל המתאים לקלנועית שלך ושהוא עשוי מחומר איכותי ועמיד למים. מומלץ גם לחפש כיסוי בעל הגנת UV למניעת נזקי השמש.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם >>

מאמרים קלנועית זוגית

קלנועית בימבה

קלנועית בימבה חוקיות קלנועית זוגית מסוג "בימבה" שיש לה גוף סגור ומבנה כמו מכונית קטנה אינו חוקי בישראל מסיבות הקשורות לבטיחות ולתקנות התעבורה המקומיות. בישראל,

קרא עוד »

קלנועית דו מושבית

קלנועית דו מושבית שיפור הכלה חברתית ובריאות נפשית אחד היתרונות בעלי השפעה עמוקה, של קלנועית דו מושבית הוא תפקידם בשיפור ההכלה החברתית ובריאות הנפש. אתגרי

קרא עוד »
קלנועית לזוג בראשית אקספלור

קלנועית לזוג

קלנועית לזוג ניידות היא היבט בסיסי של החיים שמשפיע על יכולתו של אדם לחקור, ליצור אינטראקציה ולעסוק עם העולם הסובב אותו. עבור אנשים עם בעיות

קרא עוד »
קלנועית גדולה בראשית

קלנועית גדולה

קלנועית גדולה, כיצד היא תשפר את חייך? ניידות משחקת תפקיד מכריע בשמירה על עצמאות ואיכות חיים, במיוחד עבור אנשים עם מוגבלות בניידות. קלנועית גדולה היא

קרא עוד »
קלנועית סגורה בראשית

קלנועית סגורה

קלנועית סגורה מה זה כיסוי לקלנועית הוא אביזר הגנה שנועד להגן עליך ועל הקלנועית שלך מפני גשם קל ושמש , אבק וחרקים, רוח ותנאי מזג

קרא עוד »

תפריט נגישות

עכשיו לזמן מוגבל

אל תעזוב ללא הצעה אטרקטיבית מאיתנו

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם