קלנועית בימבה

קלנועית בימבה חוקיות

קלנועית זוגית מסוג "בימבה" שיש לה גוף סגור ומבנה כמו מכונית קטנה אינו חוקי בישראל מסיבות הקשורות לבטיחות ולתקנות התעבורה המקומיות. בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, רכב שמיועדים לנסיעה בדרכים הציבוריות חייבות בדרישות בטיחות מחמירות בישראל ולעבור אישור רישוי על ידי מכון התקנים. הדרישות הללו כוללות, בין היתר,שלקלנועית יהיה ברקס אלקטרומגנטי, רוחב ואורך הקלנועית הזוגית לא יעלה על גודל מסויים, ושלקלנועית יהיו את כל האישורים והתעודות לאישורה במכון התקנים, קלנועית הבימבה לא עומדת בכל הדרישות, והבעיה העיקרית שלה הוא מבנה הסגור שלה שיכול להיות מסוכן במקרה של תקלה או שרפה.

קלנועית בימבה בישראל

היתה תקופה שהחוק לגבי קלנועית הבימבה לא היה ברור והיו חברות שניצלו זמן זה לייבא קלנועיות סגורות בימבה סגורות אך לפני מספר שנים המקרה אף עלה לבית המשפט לבסופו של דבר בית המשפט פסק שקלנועית הבימבה עדיין לא חוקית בישראל בגלל המבנה הסגור הקשיח שיש לה.

כתבה נוספת על חוקיות הבימבה בישראל

קלנועיות זוגיות סטייל "בימבה" להן גוף שיש סגור אינן עומדות בדרישות אלו מכמה סיבות:

בטיחות: קלנועיות אלה לא מעוצבות מספקות הגנה מספקת במקרה של תאונה. הן לא כוללות.

תקנים: קלנועיות אלו לא עומדות עומדות בתקנות בישראל.

נהיגה: מבנה הגוף הסגור הקשיח יכול להשפיע על תכונת הנהיגה והבטיחות, כולל תגובה לתנאי דרך משתנים ויכולים לבצע מנסים בטוחים במהירויות גבוהות יותר.

למרות שישנן מדינות רבות שקלנועית הבימבה חוקית לנסיעה בדרך ציבוריות, החוקים מחמירים יותר בנושאי בטיחות ותקנים בישראל. לכן, קלנועיות שאינן עומדות בקריטריונים אלו אינן יכולות להיות מורשות ליבוא לישראל.

היתרונות הקלנועית הזוגית

קלנועיות זוגיות רגילות וקלנועיות בימבה מציעות מספר יתרונות עבור אנשים עם מוגבלויות, במיוחד עבור אלה הזקוקים לתמיכה נוספת או מעוניינים לחלוק את חווית הניידות שלהן עם מטפלים, חברים או בני משפחה. הנה כמה מהדרכים שבהן קלנועיות זוגיות יכולות להיות טובות יותר עבור אנשים עם מוגבלויות:

 1. חברות

העיצוב המושב הכפול מאפשר לבן לוויה לרכוב, ומספק גם תמיכה רגשית וגם סיוע מעשי בעת הצורך. זה יכול להיות בעל ערך במיוחד עבור אנשים שעלולים לחוש חרדה או אי ודאות כשהן יוצאים לבד.

 1. הגברת העצמאות

קלנועית שמכילה שני אנשים יכולה לעודד את המשתמשים לצאת לעתים קרובות יותר ורחוק יותר, בידיעה שיש להן את התמיכה של בן לוויה. זה יכול להוביל לתחושת חופש ועצמאות רבה יותר.

 1. בטיחות

עם מושב נוסף, מטפלים או מלווים יכולים לפקח מקרוב ולסייע למשתמש העיקרי, ולהבטיח את בטיחותם ונוחותם. זה מועיל במיוחד בסביבות צפופות או לא מוכרות בהן הניווט יכול להיות מאתגר יותר.

 1. חוויות משותפות

קלנועיות דו מושבית מקלות על שיתוף חוויות עם חבר או אדם אהוב, והופכים את הטיולים למהנים יותר ומרתקים חברתית. זה יכול לשפר את איכות החיים והרווחה הנפשית של אנשים עם מוגבלויות.

 1. עלות-תועלת

עבור זוגות או יחידים אשר שניהן זקוקים לסיוע בניידות, קלנועית  גדולה בישיבה כפולה עשוי להיות חסכוני יותר מרכישת שני מכשירים נפרדים. זה גם חוסך מקום ועשוי להיות קל יותר לשינוע.

 1. הסתגלות וגמישות

חלק מהקלנועיות הזוגיות  מציעות את הגמישות של הסרת המושב השני או התקנת מושב יחידכאשר אין בו צורך, ומספקים למשתמש אפשרויות בהתאם לדרישות היומיומיות שלו. יכולת הסתגלות זו יכולה להיות מאוד נוחה.

 1. תמיכה מוגברת למטפלים

למטפלים יש לעתים קרובות תפקיד מכריע בניידות של אנשים מוגבלים. קלנועית בישיבה כפולה מאפשרת להן להיות קרובים יותר פיזית, מה שמקל על התקשורת והסיוע מבלי להתאמץ.

 1. יתרונות פסיכולוגיים

עצם הנוכחות של מישהו אחר יכולה להרגיע ולהפחית את תחושות הבידוד של אנשים עם מוגבלויות. חברות זו יכולה להוביל להשפעות פסיכולוגיות חיוביות, כולל הפחתת מתח ושיפור מצב הרוח.

 1. מעודד פעילויות בחוץ

קלנועיות בישיבה כפולה יכולות להפוך את הפעילויות בחוץ לנגישות ומהנות יותר. הן מאפשרים למשתמשים לבקר יחד בפארקים, מרכזי קניות ואזורי פנאי אחרים, ומקדמים אורח חיים בריא יותר באמצעות זמן חוץ ופעילות גופנית מוגברת.

 1. מקל על השיקום

עבור אנשים שעוברים שיקום, קלנועית בישיבה כפולה יכול למלא תפקיד מכריע בתהליך ההחלמה שלהן. היא מאפשרת להן להשתתף בפעילויות שיקום נחוצות בחוץ בתמיכת מטפל או בן משפחה ממש לידם.

 1. רבגוניות בשימוש

קלנועיות אלו נועדו לתת מענה למגוון צרכים וסביבות. מאזורים עירוניים ועד למקומות חיצוניים קשים יותר, קלנועיות זוגיות בנויים לספק נוחות ויציבות, מה שמבטיח שמשתמשים יכולים לנווט בשטחים שונים בקלות.

 1. קיבולת משקל משופרת

לקלנועיות לזוג יש בדרך כלל קיבולת משקל גבוהה יותר בהשוואה לדגמים עם מושב יחיד. זה הופך אותם למתאימים למשתמשים בעלי משקל גוף גבוה יותר, ומספקים אמצעי תחבורה יציב ואמין מבלי להתפשר על בטיחות או ביצועים.

 1. אפשרויות התאמה אישית

דגמים רבים מציעים אפשרויות התאמה אישית למושב השני, כגון ישיבה מתכווננת, משענות גב ומשענות ידיים, מה שמבטיח נוחות לשני הנוסעים. אביזרים נוספים כמו חופות להגנה על מזג האוויר, סלי אחסון ופקדים מיוחדים יכולים לשפר עוד יותר את חווית המשתמש.

 1. הכלה חברתית

על ידי קידום חוויות ניידות משותפות, קלנועיות זוגיות עוזרות לשבור מחסומים להכללה חברתית עבור אנשים עם מוגבלויות. הן מספקות הזדמנות להשתתפות חברתית אינטראקטיבית יותר, בין אם זה עם משפחה, חברים או בתוך הקהילה.

 1. יתרונות כלכליים

עבור משפחות או מוסדות (כמו בתי אבות) התומכים במספר אנשים עם צורכי ניידות, השקעה בקלנועיות זוגיות יכולה להיות יתרון כלכלי. זה מפחית את הצורך במספר כלי רכב ואת העלויות הנלוות של תחזוקה ואחסון.

 1. מגביר את הביטחון והמוטיבציה

היכולת לטייל עם בן לוויה יכולה להגביר משמעותית את הביטחון העצמי והמוטיבציה של אנשים מוגבלים, ולעודד אותם לבצע יותר פעילויות ולעסוק בקהילה בצורה פעילה יותר.

 1. הדרכה ולמידה

למשתמשים חדשים של קלנועיות זוגיות, בעל לוויה יכול להיות בעל ערך רב. הוא מציע הזדמנות ללמידה תוך כדי תנועה וסיוע מיידי, מה שהופך את תהליך ההסתגלות לחלק יותר ופחות מאיים

סיכום

קלנועיות זוגיות מספקים שילוב ייחודי של עצמאות, בטיחות ואינטראקציה חברתית שיכולים לשפר משמעותית את חווית הניידות עבור אנשים עם מוגבלויות וחבריהן. על ידי הקלת נסיעות משותפות, קלנועיות אלה לא רק משפרים את הניידות הפיזית אלא גם תורמים לרווחה רגשית ולהכלה חברתית.

Share:

מאמרים נוספים

קלנועית שטח

קלנועית שטח ניווט בשטח כבד ומשטחים קשים: טיפים לנהיגה בטוחה בקלנועית שלך: קלנועיות שטח מספקות עצמאות וניידות שלא יסולא בפז עבור אנשים עם מגבלות ניידות

מנוע חשמלי

מנוע חשמלי לקלנועית הבנת מנועים חשמלים: איך הם עובדים מנועים חשמלים נמצאים בכל מקום בעולם המודרני שלנו, ומפעילים כל דבר, החל ממכשירי חשמל ביתיים ועד

קלנועית נתניה

לחקור את נתניה: מדריך למקומות מותאמים לנכים משתמשי קלנועית בנתניה נתניה, עיר חוף תוססת בישראל, מתגאה לא רק בחופים מדהימים וברחובות תוססים אלא גם במחויבות

תקנות וחוקים קלנועית

תקנות וחוקים בקלנועית: היכן לנהוג בבטחה וע"פ החוק קלנועיות  הן כלי עזר הכרחי עבור אנשים עם אתגרי ניידות,הן מציעות חופש ועצמאות. עם זאת, כמו כל

קלנועית דו מושבית

קלנועית דו מושבית שיפור הכלה חברתית ובריאות נפשית אחד היתרונות בעלי השפעה עמוקה, של קלנועית דו מושבית הוא תפקידם בשיפור ההכלה החברתית ובריאות הנפש. אתגרי

מטען לקלנועית

מטען לקלנועית הופעת קלנועיות חשמליות היוותה ברכה לאנשים המתמודדים עם אתגרי ניידות, ומציעה להם מראית עין של עצמאות ויכולת לנווט בסביבתם בקלות. בלב המכונות יקרות

קלנועית ברחובות

קלנועית ברחובות רחובות, היא עיר המציעה שילוב ייחודי של מוסדות אקדמיים, מרכזי מחקר מדעיים והיסטוריה תרבותית עשירה, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי עבור מבקרים בכל

צור קשר

תפריט נגישות

עכשיו לזמן מוגבל

אל תעזוב ללא הצעה אטרקטיבית מאיתנו

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם