בית חולים

 מדריך מקיף לשימוש בקלנועיות בבית חולים

בתי החולים הם מוקדי פעילות שוקקים, מלאים בחולים, אנשי מקצוע בתחום הבריאות ובמבקרים הנעים במסדרונות, באזורי המתנה ומחלקות שונות. עבור אנשים עם לקות ניידות, ניווט במרחבים אלה יכול להוות אתגרים משמעותיים. עם זאת, הופעתם של קלנועית המתקפלת סיפקה חופש ועצמאות חדשים למוגבלות ניידות, ואיפשרה להם לחצות בקלות בסביבות בית החולים.

הבנת הקלנועיות:

לפני שמתעמקים בניווט בחללי בית חולים עם קלנועית, חיוני להבין מה כוללים מכשירים אלה. קלנועיות הן כלי רכב המונעים בחשמל שנועדו לסייע לאנשים עם לקויות ניידות להתנייד באופן עצמאי. הן כוללות בדרך כלל מושב נוח, כידון או מוט להיגוי, ומנועים על ידי סוללה. קלנועיות מגיעות בדגמים שונים, החל מעיצובים קומפקטיים וקלי משקל לשימוש פנימי ועד לדגמים חזקים וזוגיים  המתאימים לשטח חיצוני.

הכנת הקלנועית המתקפלת שלך לשימוש בבית חולים:

לפני היציאה למסע שלך במסדרונות בית החולים או בדיור מוגן, חיוני לוודא שהקלנועית שלך במצב אופטימלי. הנה כמה בדיקות לפני יציאה שכדאי לקחת בחשבון:

רמת הסוללה: ודא שהסוללה של הקלנועית שלך טעונה מספיק כדי להכיל את כל הביקור בבית החולים. רצוי לשאת איתכם מטען למקרה שתצטרכו להטעין סוללה במהלך שהותכם.

צמיגים: בדוק את תקינות הצמיגים כדי להבטיח נסיעה חלקה ויציבה. צמיגים תקינים כהלכה תורמים לאחיזה וליכולת תמרון טובים יותר, במיוחד על משטחים לא אחידים.

בלמים ובקרות: בדוק את הבלמים והבקרות כדי לוודא שהם מגיבים ומתפקדים. הכר את פעולת הקלנועית שלך, כולל האצה, בלימה והיגוי.

ניווט במרחבי בתי חולים:

סביבות בית חולים יכולות להיות מורכבות ומבוכות, אבל עם הגישה הנכונה, ניווט בהן עם קלנועית יכול להיות פשוט ומהנה.

תכנן את המסלול שלך: הכירו את מתווה בית החולים ותכננו את המסלול בהתאם. רוב בתי החולים מספקים מפות או מרכזי מידע כדי לעזור למבקרים לנווט במקום. זהה את מיקומי הפגישות שלך, שירותים וקפיטריות וכניסות ויציאות נגישות.

שימו לב לתמרורים: לבתי חולים יש לרוב שבילים ושילוט ייעודיים המציינים כיוונים, כניסות ואזורים מוגבלים. יש להקפיד על שלטים וסימונים אלה כדי להבטיח בטיחות ולהימנע מעומסים.

כבדו את תנועת הולכי הרגל: שימו לב להולכי רגל, כולל חולים, מבקרים וצוותי שירותי בריאות, בזמן שאתם מנווטים במסדרונות בית החולים. תיכנע להולכי רגל בצמתים והיעזר בזהירות במעבר באזורים צפופים.

השתמש במעליות וברמפות: בתי חולים רבים מצוידים במעליות ורמפות כדי להקל על הנגישות. השתמש בשירותים אלה בעת ניווט בין קומות שונות או מעבר בין מפלסים.

יש לנקוט משנה זהירות במקומות סגורים: בחלק מהאזורים בבית החולים, כגון חדרי המתנה ומסדרונות, ייתכן שיהיה מקום מוגבל לתמרון. היזהר בעת ניווט במקומות סגורים, והימנע מחסימת פתחי דלת או שבילי הליכה.

צור קשר עם הצוות: אם אתה נתקל במכשולים כלשהם או זקוק לסיוע במהלך המסע שלך, אל תהסס לתקשר עם צוות בית החולים. הם שם כדי לעזור ויכולים לספק הדרכה או תמיכה לפי הצורך.

נימוס ושיקולים:

בנוסף לטיפים מעשיים לניווט, חיוני להקפיד על כללי התנהגות נאותים בעת שימוש בקלנועית מתקפלת בבית חולים. הנה כמה שיקולים:

כבד את הפרטיות: שים לב לפרטיות ולסודיות המטופל. הימנע משהייה בקרבת אזורי טיפול או השתתפות בשיחות שעלולות לפגוע בסודיות.

חנה בהתחשבות: בעת חניית קלנועית המתקפלת שלך, בחר אזורי חניה ייעודיים או מקומות שאינם חוסמים שבילים או נקודות גישה. ודא שהקלנועית שלך חונה בצורה מאובטחת כדי למנוע ממנו להתגלגל או לגרום למכשולים.

שמור על נתיבים נקיים: הימנע מהשארת חפצים אישיים או ציוד בשבילים או בצירי תנועה. מסלולים ברורים מאפשרים תנועה בטוחה ויעילה לכל המבקרים בבית החולים.

עקבו אחר מדיניות בית החולים: הכר את מדיניות בית החולים בנוגע לשימוש בקלנועית והנחיות נגישות. הקפידו על מדיניות זו כדי להבטיח חוויה חיובית לעצמכם ולאחרים.

התאמה אישית ואביזרים:

השקעה באביזרים או בהתאמות אישיות עבור קלנועית מתקפלת שלך יכולה לשפר את הנוחות והנוחות שלך במהלך ביקורים בבית החולים. שקול להוסיף תוספות כגון סל או תיק אחסון לנשיאת חפצים אישיים, מחזיק כוסות למשקאות או מחזיק טלפון לגישה נוחה להתקני תקשורת.

סיוע וליווי:

בעוד שקלנועיות מציעות עצמאות, עשויים להיות מקרים שבהם אתה זקוק לסיוע או ליווי. אל תהססו לבקש מבן משפחה, חבר או איש צוות בית חולים תמיכה בעת ניווט באזורים לא מוכרים או בעת גישה למתקנים מסוימים.

היערכות לשעת חירום:

במקרה של פינוי חירום או תרגיל פינוי, הכירו את נהלי הפינוי של בית החולים לאנשים עם מוגבלות בניידות. לתכנן מסלול פינוי ולזהות יציאות נגישות ונקודות כינוס. שקול לדון בתוכנית הפינוי שלך עם צוות בית החולים או אנשי אבטחה לקבלת ביטחון נוסף.

תחזוקה ושירות:

תחזוקה שוטפת של קלנועית שלך חיוני כדי להבטיח את האמינות והביצועים שלה. קבעו בדיקות שוטפות וטיפול בהתאם להמלצות היצרן. טפל בכל בעיה מיידית כדי למנוע שיבושים במהלך ביקורים בבית החולים.

חינוך:

כמשתמש קלנועית, אתה עלול להיתקל באנשים שאינם מכירים את המכשירים הללו או שאינם בטוחים כיצד לקיים אינטראקציה איתך בכבוד. נצל את ההזדמנות כדי ללמד אחרים על נימוסי קלנועיות ומודעות לנגישות. על ידי קידום הבנה והכלה, אתה תורם ליצירת סביבה מכילה יותר עבור כל מבקרי בית החולים.

הסברה ומשוב:

אם אתה נתקל במחסומי נגישות או נתקל באתגרים בעת השימוש בקלנועית שלך בבית החולים, שקול לספק משוב להנהלת בית החולים או לרשויות הרלוונטיות. תומכים בשיפורים בתשתית ובמדיניות הנגישות לשיפור חווית בית החולים עבור אנשים עם לקות ניידות.

משאבי קהילה:

חקור משאבים קהילתיים ורשתות תמיכה עבור אנשים עם לקויות ניידות. משאבים אלה עשויים להציע הדרכה, סיוע והסברה בנושאי נגישות הקשורים לביקורים בבית החולים וחוויות רפואיות.

למידה מתמשכת:

הישאר מעודכן לגבי ההתקדמות בטכנולוגיית סיוע בניידות ופתרונות נגישות. השתתף בסדנאות, סמינרים או פורומים מקוונים המוקדשים למשתמשי קלנועיות ותומכי נגישות. על ידי התעדכנות בהתפתחויות בתחום, תוכל להעצים את עצמך לנווט בסביבות בית חולים בביטחון וביעילות.

זכויות החולה והסברה:

הכירו את זכויותיכם כמטופל עם לקות ניידות. הבן את חוק עם מוגבלויות (ADA) או חקיקה דומה באזורך, המגנה על אנשים עם מוגבלויות מפני אפליה ומבטיחה גישה למתקנים ציבוריים, כולל בתי חולים. אם אתה נתקל במחסומי נגישות או בשיטות מפלות, פעל למען זכויותיך ובקש סיוע מארגוני הסברה או משאבים משפטיים.

על ידי מתן עדיפות לנגישות, הכלה וטיפול ממוקד במטופל, בית חולים ידידותי לבעלי מוגבלויות יכול לספק לאנשים עם לקויות ניידות את הכבוד והתמיכה המגיעים להם תוך גישה לשירותי בריאות.

בתי חולים בישראל

המרכז הרפואי שיבא (תל השומר): המרכז הרפואי שיבא הוא בית החולים הגדול בישראל ונודע בשירותי הבריאות המקיפים שלו. יש לה משאבים ייעודיים להבטחת נגישות לאנשים עם מוגבלות, כולל מתקנים נגישים, שירותי סיוע ונהלי טיפול כולל.

המרכז הרפואי הדסה: בירושלים ובעין כרם, המרכז הרפואי הדסה מחויב לספק שירותי בריאות איכותיים לכל המטופלים, לרבות בעלי מוגבלויות. בית החולים הטמיע תכונות ויוזמות נגישות כדי לתת מענה לאנשים עם לקויות ניידות ולקויות אחרות.

בית חולים שיקומי רעות (תל אביב): בית החולים השיקומי רעות מתמחה במתן שירותי שיקום לאנשים עם מוגבלות, לרבות ליקויים פיזיים וקוגניטיביים. הוא מצויד במתקנים חדישים וטכנולוגיות מסייעות לתמיכה בחולים במסע ההחלמה והשיקום שלהם.

המרכז הרפואי אסף הרופא: המרכז הרפואי אסף הרופא ממוקם במרכז הארץ ומציע מגוון שירותים רפואיים ונקט בצעדים להבטחת נגישות לאנשים עם מוגבלות. בית החולים מספק מתקנים נגישים, שירותי תחבורה ותוכניות טיפול מותאמות אישית כדי לענות על הצרכים של חולים עם לקות ניידות.

המרכז הרפואי סוראסקי (בית החולים איכילוב): המרכז הרפואי סוראסקי, הידוע גם כבית החולים איכילוב, הוא מוסד בריאות מוביל בתל אביב. היא הטמיעה אמצעי נגישות, כגון רמפות לכסא גלגלים, מעליות ושירותים נגישים, כדי להתאים למטופלים עם מוגבלויות. בית החולים מציע גם שירותי תמיכה וסיוע לחולים עם צרכים מיוחדים.

בעוד שבתי חולים אלה זכו להכרה בשל מאמציהם לקדם שיטות ידידותיות לבעלי מוגבלויות, חיוני לאמת תכונות ושירותים ספציפיים של נגישות עם כל מוסד ישירות, מכיוון שאמצעי הנגישות עשויים להשתנות בהתאם למתקנים ומשאבים של בית החולים. בנוסף, נעשים מאמצים מתמשכים ברחבי ישראל לשיפור הנגישות וההכלה במסגרות בריאות, המשקפים מחויבות רחבה יותר לתמיכה באנשים עם מוגבלות בגישה לשירותי בריאות.

תקני נגישות:

בתי חולים בישראל מקפידים על תקני נגישות מקיפים שנקבעו בתקנות ובהנחיות הלאומיות. תקנים אלה כוללים נגישות פיזית, נגישות לתקשורת והתאמה לצרכים מגוונים כדי להבטיח שאנשים עם מוגבלויות יוכלו לגשת לשירותי בריאות ללא מחסומים.

מתקנים ותשתיות נגישים:

בתי חולים ידידותיים לבעלי מוגבלויות נותנים עדיפות לתכנון ובנייה של מתקנים הנגישים לאנשים עם לקויות ניידות, מוגבלויות חושיות וצרכים מיוחדים אחרים. זה כולל כניסות נגישות לכיסא גלגלים, מסדרונות, מעליות ושירותים, כמו גם מקומות חניה ייעודיים עם מרחב תמרון הולם.

טכנולוגיות מסייעות וציוד:

בתי החולים משקיעים בטכנולוגיות מסייעות ובציוד לשיפור הנגישות ותמיכה בחולים עם מוגבלויות. זה עשוי לכלול מכשירים רפואיים מיוחדים, כגון שולחנות בדיקה מתכווננים והרמת מטופל, כמו גם מכשירי תקשורת מסייעים למטופלים עם ליקויי דיבור או שמיעה.

שירותי נגישות ואנשי תמיכה:

שירותי נגישות ואנשי תמיכה ייעודיים זמינים לסייע למטופלים עם מוגבלויות במהלך המסע הרפואי שלהם. זה עשוי להיות כרוך במתן הדרכה, סיוע בהסעות, תמיכה בתקשורת ותיאום טיפול מותאם אישית כדי להבטיח שצורכי המטופלים ייענו ביעילות.

חינוך והעצמת מטופלים:

בתי חולים ידידותיים לבעלי מוגבלויות נותנים עדיפות לחינוך והעצמת חולים כדי לקדם סנגור עצמי וקבלת החלטות מושכלת בקרב אנשים עם מוגבלות. זה עשוי לכלול מתן משאבים, מידע והדרכה על זכויות שירותי בריאות, שירותי נגישות ורשתות תמיכה זמינות.

שיתוף פעולה עם ארגוני מוגבלות:

בתי חולים משתפים פעולה עם ארגוני מוגבלות וקבוצות הסברה כדי לקבל תובנות לגבי הצרכים והאתגרים הייחודיים העומדים בפני אנשים עם מוגבלות. שותפות זו מקלה על פיתוח יוזמות ממוקדות, קמפיינים למודעות ותוכניות הכשרה כדי לשפר את הנגישות וההכללה במסגרות שירותי בריאות.

שיפור מתמיד ומנגנוני משוב:

בתי חולים לבעלי מוגבלויות מחויבים לשיפור מתמיד ומבקשים משוב ממטופלים, מטפלים ותומכי מוגבלות כדי לזהות תחומים לשיפור. גישה מונעת משוב זו מאפשרת לבתי חולים להתמודד עם פערי נגישות, ליישם שיטות עבודה מומלצות ולטפח תרבות של הכלה והיענות.

מעורבות קהילתית והסברה:

בתי חולים מתקשרים עם הקהילה הרחבה יותר כדי להעלות את המודעות לנושאי מוגבלות, לקדם יוזמות נגישות ולטפח תרבות של הכלה. זה עשוי לכלול אירוח אירועים חינוכיים, השתתפות בפורומים קהילתיים ושיתוף פעולה עם ארגונים מקומיים לקידום זכויות נכים וגישה לשירותי בריאות

מחשבה אחרונה

על ידי שילוב מאפייני נגישות ויוזמות אלה, בתי החולים בישראל שואפים ליצור סביבת בריאות מכילה שבה אנשים עם מוגבלות מקבלים גישה שוויונית לטיפול רפואי ושירותי תמיכה באיכות גבוהה. מחויבות זו לפרקטיקות ידידותיות לבעלי מוגבלויות משקפת את מסירותה של ישראל לשמירה על הזכויות והכבוד של כל אזרחיה, ללא קשר ליכולתם.

Share:

מאמרים נוספים

ניקיון קלנועית

כיצד לנקות את קלנועית שלך בבטחה קלנועיות הן כלים יקרי ערך המעצימים את העצמאות והניידות של אנשים עם מוגבלות בניידות. שמירה על ניקיון קלנועית חיונית

קלנועית בטבע

חקר פלאי הטבע: המסע המשחרר של טיול בקלנועית בטבע בתוך ההמולה וההמולה של החיים המודרניים, קל להתעלם מההנאות הפשוטות שבחיבור לטבע. עבור אנשים עם אתגרי

בתי אבות ודיור מוגן

התניידות עם קלנועית בבתי אבות ודיור מוגן בתי אבות ובמשמם המקובל יותר דיור מוגן, משמשים כמקלט לאנשים עם מוגבלות, ומציעים תמיכה וטיפול המותאמים לצרכיהם. עם

קלנועית שטח

קלנועית שטח ניווט בשטח כבד ומשטחים קשים: טיפים לנהיגה בטוחה בקלנועית שלך: קלנועיות שטח מספקות עצמאות וניידות שלא יסולא בפז עבור אנשים עם מגבלות ניידות

מנוע חשמלי

מנוע חשמלי לקלנועית הבנת מנועים חשמלים: איך הם עובדים מנועים חשמלים נמצאים בכל מקום בעולם המודרני שלנו, ומפעילים כל דבר, החל ממכשירי חשמל ביתיים ועד

קלנועית נתניה

לחקור את נתניה: מדריך למקומות מותאמים לנכים משתמשי קלנועית בנתניה נתניה, עיר חוף תוססת בישראל, מתגאה לא רק בחופים מדהימים וברחובות תוססים אלא גם במחויבות

תקנות וחוקים קלנועית

תקנות וחוקים בקלנועית: היכן לנהוג בבטחה וע"פ החוק קלנועיות  הן כלי עזר הכרחי עבור אנשים עם אתגרי ניידות,הן מציעות חופש ועצמאות. עם זאת, כמו כל

צור קשר

תפריט נגישות

עכשיו לזמן מוגבל

אל תעזוב ללא הצעה אטרקטיבית מאיתנו

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם